​Pioli flet për rikthimin e Zlatan Ibrahimovic

​Pioli flet për rikthimin e Zlatan Ibrahimovic

Milani do të jetë pa shërbimet e Zlatan Ibrahimovic për dy ndeshjet e para të edicionit të ri garues në Serie-A.

Suedezi u lëndua në muajin maj në ndeshjen kundër Juventusit dhe për shkak të kësaj nuk do të luaj deri pas pushimit për ndeshjet ndërkombëtare në muajin shtator, përcjellë KosovaPress.


“Gjendja e tij është më e mirë, por ka nevojë ende për përgatitje fizike për t’u rikthyer në skuadër”, ka thënë trajneri Stefano Pioli.

“Java tjetër do të jetë shumë e rëndësishme për atë pasi do të fillojë të punojë me topin. Nëse gjithçka shkon mirë, shpresojmë që të rikthehet pas ndeshjeve ndërkombëtare. Roli tij në skuadër është shumë i rëndësishëm. Mentaliuteti i tij është shumë i nevojshëm, mund të jetë vendimtar për ekipin.”, ka shtuar ai.

Ibra do t’i mbush 40 vite më 3 tetor derisa Milani do të ballafaqohet me Lazion dhe Juventusin menjëherë pas ndeshjeve ndërkombëtare.

Lexo edhe

Video

error: