​Përplasje gjigantësh, Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

​Përplasje gjigantësh, Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

Grupi E i Ligës së Kampionëve sjellë njërën nga ndeshjet më interesante dhe më të paparashikueshme të kësaj faze.

Në stadiumin mitik “Camp Nou” sonte me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen gjiganti spanjoll Barcelona dhe ai gjerman Bayern Munih, përcjellë KosovaPress.

Të dy skuadra cilësohen si favoritë për ta fituar këtë grup kundrejt dy ekipeve të tjera si Benfica dhe Dynamo Kievi.


Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Araujo, Sergio, Depay, Pedri, De Jong, Alba, Roberto, L. De Jong, Eric

Bayern: Upamecano, Süle, Pavard, Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, Müller, Musiala – Lewandowski

Lexo edhe

Video