​Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve në Ligën e Evropës

​Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të mbetura të Ligës së Evropës, ku momentalisht kemi disa rezultate tejet interesante.

Ndeshja më interesante që është duke u zhvilluar është ajo mes Leicester Cityt dhe Napolit, ku momentalisht nikoqirët janë në avantazh prej 1:0, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, në kuadër të këtij programi është duke u zhvilluar edhe ndeshja mes Rangers dhe Lyon, ku pas 45′ minutave lojë skuadra franceze është duke udhëhequr me rezultat minimal 1:0.

Rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve të mbetura në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.

Broendby 0 – 0 Sparta Prague


Rangers 0 – 1 Lyon

Monaco 0 – 0 Sturm Graz

PSV Eindhoven 1 – 2 Real Sociedad

Leicester City 1 – 0 Napoli

Eintracht Frankfurt 1 – 1 Fenerbahçe

Olympiacos 0 – 0 Royal Antwerp

Lexo edhe

Video