​Përfundojnë pjesët e para, Prishtina në epërsi kundër Llapit

​Përfundojnë pjesët e para, Prishtina në epërsi kundër Llapit

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet e Superligës së Kosovës, ku momentalisht vetëm në ndeshjen mes Prishtinës dhe Llapit ka ndryshim të rezultatit.

Në anën tjetër, pas 45’ minutave lojë, ende nuk është zhbllokuar rezultati në dy ndeshjet mes Dukagjinit e Malishevës dhe Gjilanit e Ballkanit, përcjell KosovaPress.

Kurse në ndeshjen mes Prishtinës e Llapit, rezultatin e ndryshoi mbrojtësi Besnik Krasniqi, i cili i kalon “Plisat” në epërsi në minutën e 22’ të ndeshjes..


Rezultatet e pjesëve të para në tre ndeshjet e Superligës së Kosovës i gjeni më poshtë.

Dukagjini 0 – 0 Malisheva

Gjilani 0 – 0 FC Ballkani

Prishtina 1 – 0 KF Llapi

Lexo edhe

Video

error: