​Përfundimisht “Australian Open” zhvillohet pa pjesëmarrjen e Djokovicit

​Përfundimisht “Australian Open” zhvillohet pa pjesëmarrjen e Djokovicit

Tenisti Novak Djokovic edhe zyrtarisht nuk do të jetë pjesë e Grandlamit “Australian Open” pasi që ankesa e tij e fundit zyrtare është refuzuar unanimisht nga Gjykata Federale dhe rrjedhimisht ai është detyruar të largohet nga Australia.


Ai do të largohet nga Australia dhe lajmin e ka konfirmuar vetë tenisti i cili ka pranuar se do të largohet pas vendimit të marr nga autoritete australiane.

Lexo edhe

Video