​Pensionohet Valentino Rossi, kjo është supriza e madhe që i bëhet-video

​Pensionohet Valentino Rossi, kjo është supriza e madhe që i bëhet-video

Valentino Rossi zhvilloi garën e fundit të karrierës së tij në MotoGP dhe u befasua nga Ronaldo (fenomeni), duke përfshirë një fanellë speciale të Interit si dhuratë për të.

Rossi është ikona e pamohueshme e MotoGP dhe e mbylli karrierën e tij sot me një renditje në vendin e 10-të në Valencia GP.


Miqtë dhe kolegët e tij i bënë një surprizë tifozit të madh të Interit duke ia organizuar një takim me legjendën  e Brazilit, Ronaldon, përcjellë KosovaPress.

Takimi i parë i dyshes ishte në vitin 1999 dhe Ronaldo solli me vete një fanellë të re të Interit për këtë rast.

Lexo edhe

Video