Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Pas humbjes në derbi, Interi u rikthehet fitoreve

​Pas humbjes në derbi, Interi u rikthehet fitoreve

Interi e ka rigjetur fitoren në kampionat pas humbjes në derbi ndaj Milanit javën e kaluar dhe sot e ka mposhtur Genoan me rezultat 0-2 si mysafir, raporton KosovaPress.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi pa gola (0-0), por Interi u këndell në pjesën e dytë duke realizuar dy golat e fitores.


Ishte Romelu Lukaku ai i cili gjeti rrjetën e kundërshtarit në minutën e 64’ për rezultatin 0-1, kurse në minutën e 78’ realizoi edhe mbrojtësi Danilo Dambrosio për rezultatin final 0-2.

Pas kësaj fitoreje, Interi pozicionohet në vendin e tretë me 10 pikë të mbledhura pas pesë ndeshjeve të luajtura.

Lexo edhe

Video

error: