​Parashikimi i motit për sot

​Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se në mërkurën në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Lexo edhe

Video

error: