​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Meteorologjik i Kosovës, njofton se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video