​Parashikimi i motit për dy ditë

​Parashikimi i motit për dy ditë

Nesër dhe të enjten pritet që të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Të enjten parashihen reshje të intensitetit  mesatar.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat  minimale do të lëvizin ndërmjet  0-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-20  gradë Celsius.


Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi mesatare dhe lokalisht e fortë.

 Situata biometeorologjike do të jetë relativisht e mirë për shkak të prezencës së reshjeve  që ishin dhe që parashihen të vijnë sërish gjatë ditës së enjte.

Lexo edhe

Video