​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Lexo edhe

Video