​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira.


Sipas Institutit Hidrometeorologji, të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Lexo edhe

Video