​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Lexo edhe

Video