​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.


Indeksi UV vazhdon të mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj këshillat e IKSHP mbeten në fuqi.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Lexo edhe

Video