​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët  parashihet të mbajë sot.

Riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, por edhe në  viset e ulëta, kryesisht në anën perëndimore dhe veriperëndimore të vendit.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9  gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

 Indeksi UV mbetet i lartë.

Lexo edhe

Video