​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Gjatë ditës së sotme pritet që të mbretërojë mot me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë celsius.


Indeksi UV do të jetë mesatar deri i lartë në orët e mesditës.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.

Lexo edhe

Video