​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu.


Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-19 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8m/s.

Lexo edhe

Video