​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video