​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Të enjten parashihen intervale të shkurta me diell.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

Lexo edhe

Video