​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Java e tretë e nëntorit parashihet me kushte të paqëndrueshme meteorologjike. Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

Lexo edhe

Video