​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht nxehtë.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Lexo edhe

Video