​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijojë edhe sot në vendin tonë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-36 gradë celsius.


Rajoni i Gjakovës dhe Prizrenit pritet të përballen me temperaturat më të larta.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s.

Lexo edhe

Video