​Pandev realizon golin e parë për vendin e tij pas 120 paraqitjeve në një fazë finale të Kampionatit Evropian

​Pandev realizon golin e parë për vendin e tij pas 120 paraqitjeve në një fazë finale të Kampionatit Evropian

Sulmuesi i Maqedonisë së Veriut Goran Pandev është njëri nga lojtarët më të vjetër që paraqitet në Kampionatin Evropian Euro 2020.


Ai sot ka shënuar golin e barazimit ndaj Austrisë. Ndeshja e sotme është ajo numër 120 për vendin e tij dhe goli i realizuar është i pari në një fazë finale të një Kampionati Evropian, përcjellë KosovaPress.

Ndryshe, Pandev luan për Maqedoninë e Veriut që prej moshës 20 vjeçare.

Video

error: