​Osmani takohet me Hovenier: Kosova në koordinim me ShBA-në për çështjet prioritare

​Osmani takohet me Hovenier: Kosova në koordinim me ShBA-në për çështjet prioritare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për situatën e e sigurisë në vend, si dhe në fushën e politikës së jashtme dhe të mbrojtjes.


Ajo ka thënë se me ambasadorin Hovenier kanë diskutuar për vazhdimin e koordinimit mes institucioneve të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në adresimin e çështjeve prioritare.

https://president-ksgov.net/sq/lajme/presidentja-osmani-priti-ne-takim-ambasadorin-amerikan-jeffrey-hovenier-7278

Lexo edhe

Video