​Osmani: Serbia nuk synon të nënshkruajë marrëveshje finale me Kosovën

​Osmani: Serbia nuk synon të nënshkruajë marrëveshje finale me Kosovën

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka komentuar procesion e dialogut me palën serbe në Bruksel dhe arritjen e mundshme të një marrëveshje gjithëpërfshirëse ligjore.


Ajo në Prime Time të Kanal 10 ka thënë se Serbia nuk është e interesuar të arrijë marrëveshje me Kosovën.

“Serbia nuk është e interesuar për paqe, as për zgjidhjen e çështjes së të pagjeturve dhe nuk synon të arrijë marrëveshje me Kosovën”, u shpreh Osmani.

Lexo edhe

Video

error: