​Osmani në fabrikën e dronëve në Stamboll

​Osmani në fabrikën e dronëve në Stamboll

Presidentja Vjosa Osmani është duke qëndruar në Turqi me ftesë të homologut të saj turk, Erdgoan.


Fillimisht, presidentja Osmani është ndalur në fabrikën e dronëve “Baykar”, në Stamboll.

“Vizitën në Turqi e fillova në fabrikën për prodhimin e dronëve ‘Baykar’ në Stamboll, e cila është një rrëfim inspirues për arritjet në sferën e avancimit teknologjik dhe inovacionit të ndërlidhur me sektorin e mbrojtjes dhe të sigurisë”, shkroi Osmani në Facebook.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.