​Nuk ka fitues brenda 90 minutave, shkon në vazhdime ndeshja Chelsea – Villarreal

​Nuk ka fitues brenda 90 minutave, shkon në vazhdime ndeshja Chelsea – Villarreal

Nuk kanë mjaftuar 90 minutat e rregullat për ta mësuar skuadrën fituese të Superkupës së Evropës ku po ballafaqohen Chelsea si fitues i Ligës së Kampionëve dhe Villarreali si fitues i Ligës së Evropës.

Rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë 1-1, përcjellë KosovaPress.


Anglezët kaluan në epërsi në minutën e 27’ të ndeshjes pas golit të realizuar nga Hakim Ziyech dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë erdhi edhe reagimi i skuadrës spanjolle që ia doli ta barazonte rezultatin në 1-1 në minutën e 73’ të ndeshjes me golin e Morenos duke i siguruar kështu vazhdimet dy herë nga 15 minuta.

Lexo edhe

Video