​Nuk është Messi, kështu ndryshon formacioni i PSG-së ndaj Metz

​Nuk është Messi, kështu ndryshon formacioni i PSG-së ndaj Metz

Startin e jashtëzakonshëm të këtij edicioni të Ligue 1 PSG synon ta vazhdoj edhe në ndeshjen e javës së shtatë kundër Metz.

Në gjashtë ndeshjet e para skuadra e Pochettinos ka arritur gjashtë fitore dhe është lider në tabel, ndërsa sonte në ndeshjen që fillon nga ora 21:00 do ët luajë pa Lionel Messin për të cilin u raportua se ka pësuar një lëndim të lehtë.

Sulmi i tyre sonte do të përbëhet nga treshja Neymar-Mbappe, Icardi.


Ja formacionet zyrtare:

Metz: Oukidja; Centonze, Bronn, Kouyaté, Udol; Maïga, Pajot, Sarr; Gueye, Niane, Yadeg.

PSG: Keylor Navas; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes; Ëijnaldum, Danilo Pereira, Rafinha; Neymar, Icardi, Mbappé.

Lexo edhe

Video