​Nuk bëjnë punë yjet, statistikat flasin për dështimin e PSG-së ndaj Club Brugge

​Nuk bëjnë punë yjet, statistikat flasin për dështimin e PSG-së ndaj Club Brugge

Paris-Saint-Germain e ka nisur me një barazim 1-1 aventurën në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në ballafaqim me Club Brugge.

Parizienët ishin në epërsi pas goli të Herreras në minutën e 15’ të ndeshjes, por Vanakan i barazoi shifrat në minutën e 27’ dhe ky rezultat mbeti i pandryshuar dëri në fund të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.


Kjo ndeshje njëherit shfqi një dështim të skuadrës franceze përkundër se trajneri Pochettino startoi me treshen Messi-Neymar-Mbappe e të cilët nuk sollën atë që pritej.

Përveç rezulttit, në fakt Burgge kishte edhe goditje më shumë drejt portës, gjashtë kundrejt katër të PSG-së, e po ashtu edhe goditjet që shkuan jashtë portës ishin më të shumta nga Burgge, 16, kundrejt  nëntë të parizienëve.

Këto janë të gjitha statistikat nga kjo ndeshje:

Lexo edhe

Video