​Një tjetër emër i njohur do ta zëvendësoj Gerrardin si trajner i Rangers

​Një tjetër emër i njohur do ta zëvendësoj Gerrardin si trajner i Rangers

Një tjetër emër i njohur do ta zëvendësoj Gerrardin si trajner i Rangers

Giovanni van Bronckhorst pritet që ta marr drejtimin e skuadrës së Rangers dhe është nhë mbyllje të procedurave për ta përfunduar kontratën me Ibroxin, raporton “Daily Record”.


Gjigantët e Glasgout zhvilluan bisedime me holandezin të dielën dhe ai mund të konfirmohet si pasardhësi i Steven Gerrard të hënën, përcjellë KosovaPress.

Ish-trajneri i Chelseat, Frank Lampard gjithashtu zhvilloi bisedime me hierakinë e Rangers, por Van Bronckhorst mbetet zgjedhja e tyre e parë.

Lexo edhe

Video

error: