​Një i vdekur dhe 1 mijë e 853 raste të reja me COVID-19

​Një i vdekur dhe 1 mijë e 853 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 1 mijë e 853 raste të reja me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 1 mijë e 853 raste me COVID-19 në Kosovë, ndërsa një person ka vdekur për shkak të infektimit me koronavirus.


Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se sot janë shëruar 1 mijë e 639 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 180 mijë e 407.                                                                 

Në total numri i rasteve aktive është 31 mijë e 84.

Sipas njoftimit, në 24-orët e fundit janë dhënë 2 mijë e 416 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Lexo edhe

Video