​Një fëmijë në Skenderaj godet me veturë 4-vjeçaren, i shkakton lëndime të rënda

​Një fëmijë në Skenderaj godet me veturë 4-vjeçaren, i shkakton lëndime të rënda

Një fëmijë katërvjeçar është shkelur dje nga një veturë me targa të huaja në Lubovec të Skënderajt, me ç’rast i janë shkaktuar lëndime të rënda trupore dhe po trajtohet në QKUK.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se vetura drejtohej nga një fëmijë.


“Viktimës fillimisht iu është ofruar trajtim mjekësor në spitalin e Mitrovicës e më pas për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor është dërguar në QKUK Prishtinë dhe sipas stafit mjekësor gjendja e viktimës është jashtë rrezikut për jetë”, thuhet në raport.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

Lexo edhe

Video