​Nisin supersfidat e Ligës së Kampionëve, ballafaqohen gjigantët evropianë

​Nisin supersfidat e Ligës së Kampionëve, ballafaqohen gjigantët evropianë

Kanë nisur gjashtë ndeshjet e kësaj mbrëmjeje në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Janë sfida të jashtëzakonshme ku ballafaqohen disa nga skuadrat më të mëdha evropiane, përcjellë KosovaPress.

Vëmendja do të jetë në dy stadiume. Në “Anfield Road” aty ku ballafaqohen Liverpooli me Milanit dhe në “Giuseppe Meazza” ku përplasen Interi me Real Madridin.

Sfidat tjera shumë interesante janë:


Atletico Madrid-Porto

Club Burgge-PSG

Manchester City-RB Leipzig

Sporting-Ajax.

Ndërkohë janë mbyllur dy sfidat e mëhershme ku Borussia Dortmundi e mposhtu Besiktasin me rezultat 2-1 dhe Sherif Tiraspoli që befasoi duke e mposhtur Shakhtar Donetskin.

Lexo edhe

Video

error: