​Nis takimi Osmani – Escobar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim zëvendës ndihmës sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për çështje evropiane dhe euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Pas takimit do Osmani dhe Escobar do të mbajnë deklarohen për media.


Esocbar gjatë qëndrimit të tij në Kosovë do të pritet në takim edhe nga kryeministri, Albin Kurti.

Derisa pritet të takojë edhe liderët e partive opozitare.

Lexo edhe

Video