​Nis ndeshja, Shqipëria zhvillon sfidën jetike ndaj Hungarisë

​Nis ndeshja, Shqipëria zhvillon sfidën jetike ndaj Hungarisë

Ka filluar ndeshja shumë e rëndësishme sa i përket skuadrës e cila do të vazhdojë të jetë në luftë direkte për një vend në Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm ndërmjet Hungarisë dhe Shqipërisë.

Skuadra e trajnerit Edi Reja është e dyta në grupin I me 12 pikë, kurse rivali i sotëm i saj ka 10 pikë në vendin e katërt, transmeton KosovaPress.


Një fitore eventuale e kuqezinjve do ta bënte Shqipërinë ekipin më mundësitë më të mëdha për të kapur këtë objektiv.

Ndeshja tashmë ka filluar dhe po zhvillohet në stadiumin “Puskas Arena” në Budapest dhe po drejtohet nga gjyqtari Del Cerro.

Lexo edhe

Video

error: