​Nigeri-Egjipt, Salah luan nga minuta e parë

​Nigeri-Egjipt, Salah luan nga minuta e parë

Kupa e Afrikës do të vazhdojë me ndeshjen ndërmjet Nigerisë dhe Egjiptit, e vlefshme për grupin D të këtij kompeticioni.

Kjo do të jetë ndeshja e parë e këtij grupi, ku bëjnë pjesë edhe Sudani dhe Guinea Bissau, transmeton KosovaPress.

Për Egjiptin do të luajë nga minuta e parë sulmuesi i Liverpoolit Mohamed Salah i cili po kalon nëpër një formë të shkëlqyer në këtë edicion.


Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Nigeria: Okoye, Aina, Omeruo, Ekong, Zaidu, Ndidi, Aribo, Chukwuese, Awonluyi, Simon, Ihenacho

Egjipti: El Shenawy, Fathi, Hamdi, Hegazy, Fotoyh, Elneny, Mohamed, Towfik, Trezegueyt, Salah, Marmoush

Lexo edhe

Video