​Ngjarjet e datës 6 maj

​Ngjarjet e datës 6 maj

Komisioni për Ekonomi mban diskutim me ndërmarrjen TrePharm lidhur me mundësin e investimeve të huaja në fushën farmaceutike (Salla N10, ora 10:00)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim një delegacion të Partisë Socialdemokrate të Zvicrës (Kabineti i kryetarit, ora 10:00)

Grupi i Grave Deputete (GGD) mban tryezë me temën “Zbatueshmëria e legjislacionit dhe sfidat për mbrojtjen e të ushqyerit me qumësht gjiri” (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 10:00)

Rrjeti i Grave të Kosovës organizon ekspozitën “Dhuna nuk fshehet  mrena mureve” (Malishevë, te Sahat Kulla, ora 10:00)


Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim një delegacion arab (Kabineti i kryetarit, ora 11:00)

Shpalosen ofertat turistike të Malit të Zi për sezonin veror 2022 (Hotel Sirius, ora 11:00)

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, do të mbajë konferencën e rregullt për media (MAShTI, ora 12:00)

Biblioteka e qytetit të Prishtinës “Hivzi Sulejmani” në bashkëpunim me organizatën “ETEA” organizojnë promovimin e librit “Autoritarizmi dhe poltronizmi si rrënues të demokracisë” të autorit, studiuesit, politologut prof. dr. Belul Beqaj (Biblioteka “Hivzi Sulejmani”, ora 14:00)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, mban konferencë për media (Komuna e Prishtinës, objekti i vjetër, ora 17:00)

Lexo edhe

Video