​Ngjarjet e datës 3 qershor

​Ngjarjet e datës 3 qershor

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” pranon donacion prej 5,000 dollarë nga ish-ushtarja amerikane, Dr. Elaine Berkoëitz, për Departamentin e Stomatologjisë në Fakultetin e Mjekësisë. ( Rektorati i UP-së, Prishtinë, ora 09:00)

Kuvendi i Kosovës mban debat parlamentar në lidhje me organizimin e arsimit në të gjitha nivelet në situatën e pandemisë Covid-19. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

“Dita e Informimit për Cilësinë e Ajrit” mban aktivitet në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 10:00)


Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi, mban konferencë për medie. (Salla “1 Tetori”, Prishtinë, ora 12:00)

Promovohet libri “Shënimet e Gjon Nikollë Kazazit të autorit Jusuf Buxhovi. (Biblioteka Publike “Ibrahim Rugova”, Gjakovë, ora 12:00)

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me delegacionin nga Parlamenti i Austrisë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 13:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë të re plenare. (Salla e seancave plenare, ora 15:00)

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.