​Ngjarjet e datës 15 shkurt

​Ngjarjet e datës 15 shkurt

Mbahet manifestimi qendror i Ditës së Universitetit të UP-së. (Hotel “Emerald”, ora 11:00)

Shënohet Dita e Flamurit për komunitetin ashkali. (Palestra e sporteve “Bill Klinton” në Ferizaj, ora 13:00)

Hapet ekspozita tematike me eksponate arkeologjike dhe etnologjike. (Muzeu i qytetit në Istog, ora 13:00)


Mbahet performancë teatrale poetike “Gjigandi i Lirisë”, kushtuar Heroit Xhavit Haziri. (Shtëpia e Kulturës “Xhavit Haziri“ Obiliq, ora 17:00)

Federata e Volejbollit e Kosovës shpall Laureatët për vitin 2019. (Teatri i Kolegjit AAB “Faruk Begolli”, ora 17:00)

Botimet “Altera” promovon romanin “Shtëpi prej kartoni”, nga autori Roland Spahiu. (Libraria “Altera” në Pizren, ora 18:00)

Lexo edhe

Video