​Nesër rifillon dialogu në nivel të kryenegociatorëve në Bruksel

Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi nesër (e mërkure) do të takohen në Bruksel me palën serbe për të diskutuar për reciprocitetin për targat e përkohshme dhe shtensionimin e situatës në veri pas bllokimit të rrugëve. Këtë për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i Komisionit Evropian, Peter Stano, i cili ka thënë … Continue reading ​Nesër rifillon dialogu në nivel të kryenegociatorëve në Bruksel