​Ndryshon stadiumi ku do të luhet derbi Drita-Gjilani

​Ndryshon stadiumi ku do të luhet derbi Drita-Gjilani

Kryendeshja e javës së gjashtë në Superligë mes Dritës dhe Gjilanit do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Derbi më i madh lokal, FC DRITA –SC Gjilani do të zhvendoset të zhvillohet në Prishtinë për shkak të punimeve në stadium dhe sigurisë së tifozëve.


Në gjendjen aktuale, stadiumi “Selami Osmani – Bezi”  është në restaurim dhe nuk i plotëson kushtet për një ndeshje derbi të tillë.

Kjo ndeshje zhvillohet më 26 shtator, ora 15:00.

Lexo edhe

Video