​Ndërron jetë një grua që u aksidentua në autostradën Arbën Xhaferi

​Ndërron jetë një grua që u aksidentua në autostradën Arbën Xhaferi

Ndërron jetë një grua që u aksidentua në autostradën Arbën Xhaferi.


Policia ka njoftuar se viktima është aksidentuar me veturën e saj dhe ka goditur shtyllën e urës e cila ndodhet në autostradë.

“Autostrada Arbën Xhaferi KM5 Prishtinë Lipjan (NN) 03.02.2022 – 14:00. Është raportuar se një femër kosovare me veturën e saj është aksidentuar dhe ka goditur shtyllën e urës e cila ndodhet në autostradë. Si pasojë ngasësi ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Si pasoj e lëndimeve të marra viktima ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për autopsi”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video