​Mourinho u rikthehet fitoreve me Romën

​Mourinho u rikthehet fitoreve me Romën

Pas disfatës së papritur nga Verona, Roma është rikthyer te fitorja në Serie-A duke e mposhtur Udinesen me rezultat 1-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e pestë dhe ishte goli i Tommy Abraham ai që ia siguroi “Giallorosëve” tri pikë të reja, përcjellë KosovaPress.


Krejt në fund të ndeshjes Roma mbeti me një lojtar më pak në fushë pasi nga loja me karton të kuq u përjashtua Pellegrini.

Pas pesë ndeshjeve, Roma i ka mbledhur 12 pikë dhe renditet në vendin e katërt në tabelë.

Lexo edhe

Video