​Moti, ulje e ndjeshme temperaturash edhe në Shqipëri

​Moti, ulje e ndjeshme temperaturash edhe në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët në pjesën e parë të ditës. Gjatës pasdites vranësirat do të intensifikohen dhe do të sjellin reshje dëbore, kjo nga temperaturat e ulëta që kanë përfshirë vendin tonë.


Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -9°C në -1°C, në zonat e ulëta nga -1C në 06°C dhe në zonat bregdetare nga 02°C në 08°C.

Era do të fryjë në drejtim verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Lexo edhe

Video