​Moti sot

​Moti sot

Pas reshjeve të borës që mbretëruan dje, sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa borë mund të bie në viset malore.


Sipas Institutit Meteorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Lexo edhe

Video