​Moti sot

​Moti sot

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat  minimale do të lëvizin ndërmjet  0-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-20  gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi mesatare dhe lokalisht e fortë.

Lexo edhe

Video