​Moti sot

​Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të shtohen vranësirat, ndërsa nuk parashihet të ketë reshje.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

Lexo edhe

Video