​Moti sot

​Moti sot

Edhe sot vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Vende-vende parashihet të ketw reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Sipas Institutit Hidrometeorologji, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.


Indeksi UV do të shënojë vlera të rritura, prandaj këshillohet për kujdes nga kontakti direkt i rrezeve të diellit.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Lexo edhe

Video