​Moti sot

​Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, derisa parashihen edhe reshje shiu.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-36 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

Lexo edhe

Video