​Moti sot

​Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me diell.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ë lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut.

Lexo edhe

Video